Advertisements

اصطلاحات فارکس

یادگیری اصطلاحات فارکس در مواجه اول بسیار راحت است اما اگر مطالبی که یادگرفته اید را مرور نکنید از یادتان خواهد رفت. بسیاری سرمایه خود را به دلیل نداستن این اصطلاحات از دست داده اند و بعضی با امتحان کردن، تجربه خود را بالا برده اند; اما بهترین راه این است که یادگیری اصطلاحات فارکس را زود تر لیست کار های خود اضافه کنید تا هم در زمان مبادلات سریع تر عمل کنید و هم با آگاهی کامل فعالیت کنید.

برای یادگیری اصطلاحات فارکس ابتدا نیاز به یادگرفتن اصطلاحات اولیه است. اصطلاحات اولیه فارکس بسیار کاربردی و ساده است که در ادامه آن ها را می خوانید. در معامله کسی می خرد و کسی هم می فروشد به خرید، بای و به فروش، سل گفته می شود. اختلاف بین خرید و فروش را اسپرد می گویند. به مبلغی هم که با آن مبادلات انجام می شود پوزیشن گفته می شود. بیشترین کاربرد پوزیشن در لوریج و مارجین است که در زیر مختصرا توضیح داده شده اند.
اهرم یا لوریج (leverage) : اهرم ابزاری است که توسط کارگزار به معامله گر ارائه می شود و میزان موجودی حساب معامله گر را نزد کارگزار است را افزایش می دهد تا معامله گر بتواند مبادلات بزرگتری با پول کم خود انجام دهد. فرض کنید که شما با ۱۰۰۰ دلار ۱۰۰۰۰۰ را کنترل می کنید و با آن مبادله می کنید که آن را با ۱۰۰:۱ نشان می دهند که به آن ۱۰۰۰۰۰ پوزیشن می گویند. همین مثال را در نظر بگیرید به آن ۱۰۰۰ دلار مارجین می گویند. مارجین حداقل پولی است که برای استفاده از اهرم نیاز است.

اسک، بید، اسکالیپینگ و پیپ سایر مفاهیم هستند که برای یادگیری اصطلاحات فارکس به آنها نیاز خواهید داشت که در زیر توضیح داده شده اند.
اسک (ask): قیمتی که فروشنده (بانک) می فروشد و خریدار می خرد.
بید (bid): قیمتی که از خریدار خریده می شود.
اسکالپینگ (scalping): خرید و فروش های زیاد در مدت بسیار کوتاه ، مثلا ده خرید و فروش در یک ساعت.
پیپ (pip): هر افزایش بسیار کم در قیمت ها را پیپ می گویند که معمولا برای گزارش اسپرد ها استفاده می شود. مثلا قیمت دلار ۲۰۲/۲ است اگر قیمت ۲۰۷/۲ شود می گوییم ۵ پیپ افزایش قیمت داشته. کاربرد پیپ یا پیپ اسپرد از رایج ترین اصطلاحات فارکس است مخصوصا اگر معامله گری اسکالپینگ کند.

 

جناب مهدی تات (نوستراداموس باینری ایران)درخصوص یاد گیری اصطلاحات فارکس بر این عقیده هستند هر شغلی اصلاحات مخصوص به خود را دارد و یادگیری آنها الزامی است اما به مرور زمان و نه با عجله و اینکه درکی از آن نداشته باشیم.مثلا در شغل کارگردانی یا پزشکی یا وکالت و یا هر شغل دیگر اصطلاحات مخصوص آن شغل وجود دارد گه کسانی که وارد آن شغل میشوند با آموزش یا به مرور زمان و تجربه آنها را فرا میگیرد.

 

⦁ عنوان محتوا: آموزش اصطلاحات فارکس
⦁ کلمه کلیدی اصلی یادگیری اصطلاحات فارکس
⦁ کلمه کلیدی مرتبط درآمد از اینترنت، درآمد دلاری، باینری آپشن، درآمد دلاری از باینری آپشن، آموزش باینری

بازدیدها: 20

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *