همه مطالب, مقاله‌های آموزشی مختلف

آموزش پولبک در باینری آپشن و فارکس

پولبک یکی از روش های موثریه که امروزه خیلی از تریدر ها از این روش برای ورود به معامله ازش استفاده میکنن. اگه دقت و مهارت خوبی باشه میشه درصد زیادی از این روش رو سود کرد. پس با دقت این بخش و دنبال کنین.

پولبک دقیقا چیه؟

رفقا پو‌لبک معنیش میشه برگشت. درواقع قیمت با استفاده از پولبک به روند قبلی برمیگرده. و این یعنی ما انتظار تغییر روند رو داریم. و به محض تغییر روند و درواقع شروع یک روند جدید ما میتونیم وارد معامله بشیم.

pullback بعد از رد شدن از حمایت یا مقاومت ایجاد خواهد شد. شنیدین میگن مجرم همیشه به صحنه جرم برمیگرده؟ اینو همیشه تو ذهنتون داشته باشین اینجا هم بیشتر وقتا وقتی حمایت یا مقاومت شکسته میشه قیمت و یا کندل به صحنه جرم یعنی به حمایت یا مقاومت برمیرگرده. درواقع تمایل داره که برگرده وقتی برگشت اما نشکنوندش وبک خورد همونجا یه پولبک اتفاق میفته.

مثالا روند صعودی یه مقاومت و میشکنه و یه کم بالاتر استپ میشه و بعد برمگیرده به همون مقاومتی که شکسته. اما اینجا دیگه مقاومت اسمش نیست بلکه بهتره بگیم حمایت، برمیگرده به محدوده ای که قبال شکسته شده وقتی برمیگرده. و روند تا حدی نزولی میشه اگه بخواد پولبک بخوره فورا برمی گرده و اونجا میشه وارد معامله شد.

انواع پولبک ها

پولبک نرمال: این نوع پو‌لبک شکل ساده و معمولی پولبکه، که وقتی سطحی شکسته میشه و برخورد میکنه و فورا برمیگرده.

پو‌لبک داخلی: توی این نوع پو‌لبک مثالا در روند صعودی قیمت به حمایت برمیگرده. یعنی همون محدوده ای که قبال مقاومت بود و شکسته شده و این به معنی ضعیف بودن رونده و توی این نوع، قدرت خریدار ها از فروشنده ها کمتره که پو‌لبک اتفاق میفته ولی قدرت کمتری داره.

پولبک خارجی: این نوع پو‌لبک ازقوی ترین نوع پولبک هاست. اینجا قیمت به سطح شکسته شده برمیگرده ولی به اون سطح برخورد نمیکنه و فورا برمیگرده و قدرت روند مشهوده یا همون جهت روند قدرت بیشتری داره.

 آموزش یک استراتژی عالی با پولبک

 

اصالح روند

خیلی ها ممکنه پولبک رو با اصالح روند اشتباه بگیرن. دقت کنین که اصالح روند یعنی برگشت روند یعنی روند فعلی تغییرپیدا میکنه و عوض میشه و برنمیگرده.و یه جایی متوقف نمیشه که دوباره برگرده به سطحی که شکسته شده.

عکس زیر رو ببینین

خب نتیجه میگیریم که اصالح روند و pullback کاملا با هم فرق دارند…

 

بازدیدها: 7

نوشته های مشابه