Advertisements

جفت ارزها چه هستند

 

⦁ جفت ارز ها شامل دو ارز هستند که با هم تبادل می شوند. به ارز اول ارز پایه می گویند. هر جفت ارز مظنه قیمتی را نشان می دهد که به ازای آن، ارز پایه می تواند مقداری از ارز دیگر را خریداری کند. جفت ارز هایی که دلار دارند هستند و آنهایی که ندارند فرعی هستند.

جفت ارز ها در فارکس و باینری آپشن یعنی میزان برابری یک واحد ارزی به واحد ارزی دیگر. از نماد های آن ها برای مبادلات ارزی استفاده می شود و تغییرات آنها نیز در نمودار ها و جدول ها نشان داده می شوند. معامله گرانی که اسکالیپینگ می کنند به تغییرات جزئی این جفت ارز ها پیپ می گویند و اگر خرید و فروش هم کنند و سود داشته باشند به آن پیپ اسپرد می گویند.
برای اطلاع داشتن از تغیبرات قیمت ارز ها نیاز به یادگیری اصطلاحات نماد های آن ها است که داننستن این اصطلاحات درامد شما را از باینری آپشن یا فارکس تضمین می کند. از نماد های جفت ارز های معروف می توان به یورو/ دلار، دلار استرالیا / دلار آمریکا، دلار/ ین ژاپن، پوند / دلار، دلار/ دلار کانادا، یورو / پوند و دلار / فرانک سوییس اشاره کرد. جفت ارز ها را به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می کنند که در ادامه راجع به آن ها توضیحات بیشتری داده می شود. در عکس زیر نماد ها مشاهده می کنید.

مظنه قیمتی یورو/ دلار اگر ۱،۲۵۰۰ باشد به این معنی است که یک یورو در ازای ۱،۲۵۰۰ دلار مبادله می شود و همینطور بالعکس. جفت ارز ها در فارکس و باینری آپشن یکی هستند و نشان می دهند که دو ارز می توانند در مقابل هم مبادله شوند. ارز اول در هر جفت را ارز پایه و ارز دوم مظنه ی قیمتی را نشان می دهد که یعنی چه مقدار از ارز پایه را می توان خرید.
جفت ارز ها در فارکس، اسکالپینگ و باینری آپشن
فارکس از بزرگترین بازار های نقدینگی در دنیاست که تبادلات ارزی در آن صورت می گیرد و برای ساده شدن مبادلات از جفت ارز ها استفاده می کنند. آنهایی با دلار آمریکا مبادله می شوند جفت ارز های اصلی هستند و آن هایی که دلار آمریکا ندارند های فرعی هستند. میزان اسپرد در جفت ارز های فرعی بیشتر است و مثال های آن پوند / یورو و یورو / فرانک و … هستند. علت اسپرد بالا تر بخاطر نوسان هایی قیمتی بالاتر است.
جفت ارز هایی که برای مبتدی ها پیشنهاد می شود، آن هایی هستند که تفاوت اسپرد زیادی ندارند و احتمال زیان آنها کمتر است مثل یورو / دلار. برای اسکالپینگ همین نوع جفت ارز ها نیز پیش بینی می شود زیرا پیپ اسپرد های خوبی می توان از آن ها کسب کرد. در باینری آپشن مظنه قیمتی یک جفت ارز را پیش بینی می کنند که نشان می دهد با یک ارز پایه چه مقدار از یک ارز دیگر را می توان خریداری کرد.

جناب مهدی تات (نوسراداموس باینری ایران)نظر خاصی روی چند جفت ارز دارند و شخصا اعتقاد دارند برای باینری آپشن تمام ارزها قابل ترید (خرید و فروش)نیستند و علت آن را نوسان شدید قیمت آن جفت ارزها میداند .برای اینکه بدانید بهترین جفت ارزها کدام ارزها هستند به کانال تلگرام آکادمی باینری آپشن ایرانیان مراجعه کنید و فیلمهای آموزشی را ببینید.

 

⦁ عنوان محتوا: آشنایی با جفت ارز ها در فارکس
⦁ کلمه کلیدی اصلی جفت ارز ها
⦁ کلمه کلیدی مرتبط درآمد از اینترنت، درآمد دلاری، ⦁ کلمه کلیدی مرتبط درآمد از اینترنت، درآمد دلاری، باینری آپشن، درآمد دلاری از باینری آپشن،آموزش باینری آپشن، یادگیری باینری آپشن،، درآمد دلاری از باینری آپشن، آموزش باینری آپشن، یادگیری باینری آپشن،

بازدیدها: 201

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *