بورس ایران

فروش استقراضی چیست؟

فروش استقراضی چیست

فروش استقراضی چیست؟

 

فروش استقراضی چیست

 

 

 

 

[livicon_evo name=”coins.svg” style=”original” size=”60px” stroke_style=”original” stroke_width=”original” try_to_sharpen=”true” rotate=”none” flip_horizontal=”false” flip_vertical=”false” stroke_color=”#22A7F0″ stroke_color_action=”#b3421b” stroke_color_alt=”#F9B32F” stroke_color_alt_action=”#ab69c6″ fill_color=”#91e9ff” fill_color_action=”#ff926b” solid_color=”#6C7A89″ solid_color_action=”#4C5A69″ solid_color_bg=”#ffffff” solid_color_bg_action=”#ffffff” colors_on_hover=”none” colors_hover_time=”0.3″ colors_when_morph=”none” brightness=”0.1″ saturation=”0.07″ morph_state=”start” morph_image=”none” allow_morph_image_transform=”false” stroke_width_factor_on_hover=”none” stroke_width_on_hover_time=”0.3″ keep_stroke_width_on_resize=”false” animated=”true” event_type=”hover” event_on=”self” auto_play=”false” delay=”0″ duration=”default” repeat=”default” repeat_delay=”default” draw_on_viewport=”false” viewport_shift=”oneHalf” draw_delay=”0″ draw_time=”1″ draw_stagger=”0.1″ draw_start_point=”middle” draw_color=”same” draw_color_time=”1″ draw_reversed=”false” draw_ease=”Power1.easeOut” erase_delay=”0″ erase_time=”1″ erase_stagger=”0.1″ erase_start_point=”middle” erase_reversed=”true” erase_ease=”Power1.easeOut” touch_events=”false”][/livicon_evo]

 

 

فروش استقراضی چیست؟

هفت اشتباه در فارکس

فروش استقراضی چیست؟

در حالی که هر فرد قادر است دارایی مانند سهام، اوراق قرضه، ارز، کالاها و اوراق بهادار ترکیبی را بفروشد، این آموزش عمدتا محدود به موضوع فروش استقراضی سهام است. بنابراین، برای درک فروش استقراضی، با بررسی مفاهیم اساسی مالکیت سهم و سرمایه گذاری بلند مدت شروع می کنیم.
یک شرکت عمومی که سهام آن در بورس اوراق بهادار معامله می شود، عموما دارای ده ها یا صدها میلیون سهام برجسته است که متعلق به سهامداران مختلف آن شامل سرمایه گذاران فردی، سرمایه گذاران نهادی، کارمندان، مدیران و مدیران اجرایی آن هستند. تمام این ذینفعان یک منافع مشترکی دارند که

موفقیت پایدار این شرکت است که باید در طول زمان به افزایش سهم خود و ایجاد ثروت برای همه سهامدارانش منجر شود.
از آنجایی که هر فرد می تواند سهام خود را خریداری کند اگر سرمایه ای برای سرمایه گذاری داشته باشد، سرمایه گذاری سهام طولانی مدت یکی از محبوب ترین ابزار برای جمع آوری ثروت است. بر اساس نظرسنجی Gallup در آوریل ۲۰۱۶، ۵۲ درصد از آمریکایی ها گفته اند که قبلا در بازار سهام پول داشته اند (به دلایلی که این رقم به میزان قابل توجهی از سطح مالکیت سهام ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ به میزان ۶۵ درصد کاهش یافته است).
اکثر سرمایه گذاران سهام شرکت های مختلف را خریداری می کنند و بسته به ذهنیت تجارتی خود(سرمایه گذاران خرید و نگهداری،) آن ها را به مدت طولانی و یا کوتاه مدت در بازار اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند (تجار روزانه و معامله گران نوسان). خرید سهام به عنوان ” going long” نامیده می شود، در حالی که ” long only ” به معنی سرمایه گذاران است که فقط سهام را خریداری می کنند و آنها را قرض نمی کنند. به عنوان مثال، بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری تنها می توانند go long باشند و فروش استقراضی در آن ها ممنوع است.

خرید سهام می تواند به صورت یک حساب نقدی ساخته شود، جایی که سرمایه گذار مبلغ کل خرید سهام را افزایش می دهد؛ یا در یک حساب حاشیه ای (مارجین) که سرمایه گذار بخشی از مبلغ معامله خرید را برای خرید سهام بخرد و بقیه را از کارگزار با استفاده از سهام به عنوان وثیقه بپردازد. از طرف دیگر فروش استقراضی، معمولا فقط در یک حساب حاشیه انجام می شود.

در حالی که سرما یه گذاران به امید افزایش قیمت سهام آن را خریداری می کنند، تریدر ها به امید کاهش قیمت سهام از فروش استقراضی استفاده می کنند. همانطور که گفته شد، در فروش استقراضی شما قادر خواهید بود تا آنچه را که مالکیت آن را ندارید به فروش برسانید. فروشنده استقراضی آن را با قرض گرفتن از یک کارگزار، و فروش بلافاصله سهام در قیمت فعلی بازار می تواند طبق پیش بینی خود ان را با قیمت کمتری خریداری کند و سپس از تفاوت قیمت خرید و فروش سود برده و سهام قرض گرفته شده را پس دهد.

تفاوت قیمت فروش و قیمت خرید نشان دهنده سود یا زیان فروشنده استقراضی است. فرض کنید شما ۱۰۰ سهم از سهام ABC را در ۱۰ دلار برای هر سهم قرض کنید. پس از یک دوره زمانی، سهام به ۵ دلار کاهش یافته است، در آن صورت شما آن را خریداری می کنید. سود ناخالص شما در این فروش کوتاه ۵۰۰ دلار (($ ۱۰ – $ ۵) × ۱۰۰ سهام است). با توجه به هزینه های فروش کوتاه مدت، سود خالص شما پایین خواهد آمد.
این هزینه ها (به استثنای کمسیون های معاملاتی) چیست؟ بهره مارجین، ، که منافع پرداخت شده در بدهی های حاشیه ای است که برای فروش کاستقراضی مدت صورت می گیرد. سپس هزینه واقعی برای قرض گرفتن سهام وجود دارد، که می تواند برای سهام هایی که به شدت کوتاه هستند و یا برای قرض گرفتن دشوار است، بسیار بالا باشد. به علاوه فروشنده استقراضی نیز باید وام دهنده سهام هر گونه سود سهام یا حقوق اعلام شده در طول دوره وام سهام را پرداخت کند.

در ادامه با مثال فوق، فرض کنید سهامی که شما با ۱۰ دلار خریداری کرده اید و پس از آن قیمت سهام به ۲۲ دلار افزایش پیدا کرده است، در آن زمان تصمیم می گیرید میزان ضرر خود را کاهش دهید تا خطر بیشتری برای حرکت افزایشی آن انجام ندهید. در این مورد، ضرر شما ۱۲۰۰ دلار ([۱۰ تا ۲۲ دلار] × ۱۰۰ عدد خواهد بود). از لحاظ درصد، ضرر شما ۱۲۰٪ است، زیرا شما ۱۲۰۰ دلار از سرمایه اولیه ۱۰۰۰ دلاری خود را از دست داده اید. بدیهی است، ضررهای بیش از ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه گذاری شده شما از لحاظ ریاضی غیرممکن است، زیرا شما می توانید کل سرمایه گذاری خود را از دست بدهید.
در حالی که حداکثر ضرر برای یک سرمایه گذار طولانی مدت، مقدار سرمایه گذاری شده در یک سیستم است، حداکثر ضرر برای یک فروشنده استقراضی، از لحاظ تئوری بی نهایت است، زیرا هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت سهام وجود ندارد. این خطر با این واقعیت که در طول فشار خرید یا فروش مورد بحث قرار می گیرد، فروشنده استقراضی ممکن است مجبور باشد موقعیت کوتاه را با قیمت مصنوعی بالا که ممکن است فقط موقتی باشد بپوشاند.

معیارهای فروش استقراضی

دو معیار اصلی برای پیگیری فعالیت فروش استقراضی در یک سهام وجود دارد که شامل نرخ سود فروش (SIR) یا شناور کوچک و نرخ حجم سود فروش یا نرخ روزهای پوششی می‌‌شود. SIR نرخ سهامی که در حال حاضر قرض گرفته شده را در مقایسه با سهامی که در بازار وجود دارد یا به اصطلاح شناور است، اندازه‌‌گیری می‌‌کند. نرخ حجم سود فروش کل سهام ذخیره‌‌شده تقسیم به میانگین حجم خرید و فروش روزانه سهام است. هر دو معیار فروش استقراضی به سرمایه‌‌گذاران کمک می‌‌کند تا بفهمند قصد سرمایه گذار سبب بالا رفتن یا پایین آمدن ارزش یک سهام می‌‌شود. SIR بسیار بالا به سهام‌‌هایی که در حال سقوط هستند یا سهام‌‌هایی که به نظر می‌‌رسد بیش از حد قیمت‌‌گذاری شده‌‌اند، مربوط می‌‌شود. روزهای بالا برای نرخ پوشش هم یک شاخص نزولی برای سهام است.

فشار ناگهانی

اگر یک سهام در بازار استقراضی شدیدا فعال باشد و شناور کوچک و نرخ روزهای پوشش بالایی داشته باشد، خطر تجربه کردن یک فشار ناگهانی برای آن بالا می‌‌رود. فشار ناگهانی زمانی رخ می‌‌دهد که سهام شروع به رشد می‌‌کند و فروشندگان استقراضی، خرید و فروش خود را با خرید موقعیت‌‌های استقراضی خود، پوشش می‌‌دهند. این خرید باعث یک چرخه بازخوردی می‌‌شود که در آن تقاضا برای سهام سبب جذب فروشندگان بیشتر می‌‌شود. این مسئله باعث بالاتر رفتن ارزش سهام شده و فروشندگان استقراضی دیگری موقعیت‌‌های خود را دوباره خریداری خواهند کرد.

به علت ریسک بالا و زیانی که ممکن است به دلیل پیش‌بینی نادرست متوجه سرمایه‌گذار شود، استفاده از فروش استقراضی شاید کمی دشوار به نظر برسد. با این حال در صورت پیش‌بینی درست، فروش استقراضی ممکن است عاقلانه باشد.در بورس جهانی فارکس تریدرها از این روش استفاده میکنند.

گروه آکادمی باینری آپشن ایرانیان

 

جناب مهدی تات و آکادمی باینری آپشن ایران این روزها در حال تکمیل استراتژی ۹۰ درصدی خود است که این روش هارا در کلاسهای خصوصی خود به صورت تضمینی آموزش میدهند .این آموزشها شامل باینری آپشن و فارکس و بورس ایران میشوند که استراتژی هایی بسیار سود ده و قدرتمند میباشند.

 

آموزش تضمینی باینری آپشن:

آموزشهای ما به صورت تضمینی به شما ارائه خواهد شد و شما بعد از گذراندن آموزشهای ما به هیچ آموزش دیگری نیاز ندارید.

شما هم میتوانید همانند دیگر دانشجویان ما که به درآمد دلاری رسیدند به درآمد دلاری برسید. فیدبک و درامد های دانشجویان ما هرروزه در کانال تلگرام ما  گذاشته میشود.شما میتوانیدگوشه ای  بازخوردها و نتایج دانشجویان ما را در سایت در قسمت بازخوردها و نتایج دانشجوها مشاهده کنید.

نکته: تمام استراتژی ها را اول در دمو تست کنید و اگر نتیجه مثبت گرفتید با آن شروع به معامله کنید. پیشنهاد ما به شما این است برای رسیدن به استراتژی ۹۰ درصد باینری آپشن در قدم اول آموزش اصولی باینری آپشن را فرا بگیرید بگیرید تا بتوانید همانند صدها دانشجوی ما به سود دلاری برسید.بازخوردها ونتایج دانشجویان مارا میتوانید در صفحه باز خورد و نتایج دانشجویان مشاهده کنید یا در کانال تلگرام ما دنبال کنید. شما بعداز فرا گرفتن آموزش اصولی باینری آپشن میتوانید با هر اندیکاتوری به ریتینگ بالا دست پیدا کنید چون آموزشهای ما بدون اندیکاتور طراحی شده و در ترم دوم آموزشها سبکها و متدهای روز امریکا به شما آموزش داده خواهد شد همراه با تئوری های شخصی جناب مهدی تات تئوری های زمانهای شناور و هیجانات زمانی یکسان و آینه های موازی و غیره به شما تدریس میشود.

 

 

 

خدماتی که جناب تات در این ۱ سال  برای معامله گران باینری آپشن ایران انجام داده:

برگزاری کلاسهای حضوری آموزش باینری آپشن به صورت فوق پیشرفته

آموزش و پرورش بیش از ۳۰۰ نفر معامله گر باینری آپشن.

آموزش و پرورش بیش از ۵ استاد و مدرس باینری آپشن

برگزاری وبینار آموزشی در بروکر آلپاری معتبرترین بروکر خاورمیانه به درخواست بروکر آلپاری

حدود ۱۴۰ هزار دلار درامد ارزی برای تمام افراد آکادمی باینری آپشن ایرانیان.

مدیریت جامعه باینری آپشن ایران بعد از چالش تحریم سایت الیمپ ترید.

ایجاد ۱۰ شغل مرتبط با باینری آپشن.

مشاوره و کمک به بیش از ۲۰۰۰ نفر معامله گر باینری آپشن.

تهیه و ساخت صدها ویدیوی آموزشی رایگان برای معامله گران.

ساخت پنل ثبت نتایج ترید برای پیشرفت معامله گران.

جذب سرمایه گذار برای معامله گران موفق.

تهیه صدها مقاله دیدگاهی و تجربی برای معامله گران باینری آپشن ایران.

طرح بیش از ۱۲ تئوریه جدید وپیشرفته و قابل اجرا برای ترید در باینری آپشن.

طراحی بیش از ۳۰ استراتژی رایگان برای معامله گران باینری آپشن.

طراحی و ساخت ربات تست استراتژی های باینری آپشن برای آنالیز استراتژی ها و تمامی اندیکاتورها برای تصریح روند و پیشرفت استراتژی های باینری آپشن.

طراحی اندیکاتور برای دانشجویان وی آی پی.

طراحی تمرین های معامله گری و تمرین های روانشناسی ترید برای دانشجویان وی ای پی.

پرورش بیش از ۵۰ معامله گر رتبه A باینری آپشن.

پرورش بیش از ۷۰ معامله گر رتبه B باینری آپشن.

پرورش بیش از ۱۲۰ معامله گر رتبه c باینری آپشن.

بوجود آوردن یک سیستم آموزشی اصولی مبتنی بر اصول تحلیل تکنیکال نوین و مبتنی بر روانشناسی انگیزشی برای موفقیت بیشتر دانشجویان.

برگزاری کلاس های آموزشی خصوصی برای متقاضیان.

مشاوره دادن و راهنمایی به بیش از ۲۰۰ سرمایه گذار.

همکاری و مشاوره دادن به معامله گران و سرمایه گذاران و نهاد های دولتی و ارگان های فتا و آگاهی برای جلوگیری از جرمها و کلاهبرداری های اینترنتی مرتبط با بورس.

درج شماره تماس شخصی برای برقراری پل ارتباطی موثر برای مشاوره و راهنمایی.

سرمایه گذاری برای ساخت ربات های معامله گر باینری آپشن و فارکس برای پیشرفت هر چه سریعتر جامعه معامله گران باینری آپشن ایران.

 

 

[av_notification title=’اهداف آکادمی باینری آپشن ایرانیان’ icon_select=’yes’ icon=’ue8c6′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=’dashed’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’60’ av_uid=’av-37y7fk’ admin_preview_bg=”]

آکادمی باینری آپشن ایرانیان اولین وتنها آکادمی آموزشی باینری آپشن ایران اهداف بلند مدتی را دنبال میکند که به شرح زیر است:

کار آفرینی و اشتغال زایی برای تمام افراد جامعه
پرورش و تربیت  معامله گران  حرفه ای
ایجاد جامعه  معامله گران باینری آپشن برای جذب  سرمایه گذار
ایجاد شغل دوم و تبدیل کردن باینری آپشن به شغل اول معامله گران
کسب درآمد دلاری  و کمک به اقتصاد کشور و  عموم  مردم
فراهم کردن بستری امن برای معامله گران و سرمایه گذاران
[/av_notification]

 

[av_headline_rotator before_rotating=’من شکست میخورم ولی’ after_rotating=” interval=’3′ animation=’fade zoom’ margin=” margin_sync=’true’ tag=’h4′ size=” align=’left’ custom_title=’#d80808′ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av_uid=’av-6wtq0r’ admin_preview_bg=”] [av_rotator_item title=’تسلیم نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#14c9bd’ av_uid=’av-6gdy0b’] [av_rotator_item title=’نا امید نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#ed5425′ av_uid=’av-3ie56j’] [av_rotator_item title=’بی خیال نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#2add1a’ av_uid=’av-2s8557′] [/av_headline_rotator]

 

[av_magazine link=’category,102,34′ items=’6′ offset=’34’ tabs=’aviaTBtabs’ thumbnails=’aviaTBthumbnails’ heading=” heading_link=’manually,http://’ heading_color=’theme-color’ heading_custom_color=’#ffffff’ first_big_pos=’top’ av_uid=’av-2v8dqh’ admin_preview_bg=”]

 

[av_blog blog_type=’posts’ categories=’34’ link=’category’ blog_style=’single-big’ columns=’3′ contents=’excerpt’ content_length=’content’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ items=’3′ offset=’0′ paginate=’yes’ conditional=” av_uid=’av-4xvpex’]

 

[av_postslider link=’category,34′ wc_prod_visible=” prod_order_by=” prod_order=” columns=’3′ items=’9′ offset=’0′ contents=’title_read_more’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ autoplay=’yes’ interval=’5′ av_uid=’av-2okyrd’]

 

بازدیدها: 0

نوشته های مشابه