اموزش ارز دیجتال, همه مطالب

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست

قبل از اینکه به اصطلاحات پیچیده بپردازیم، میخوام برات راحت توضیح بدم کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست. فرض کن همچنان داری کیف پولتو با خودت داری. البته نه پول کاغذی، پول الکترونیکی. می‌دونی که پول کاغذی رو تو جیبت نگه نمی‌داری، بهتره تو کیف پولت یا تو حساب بانکی‌ات نگهش داری، که امن‌تر باشه. خب، کیف پول برای ارزهای دیجیتال هم تقریباً همینطوره. با داشتن یک ورژن رمزنگاری‌شده از کیف پول، می‌تونی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال رو ارسال و دریافت کنی.

کیف پول دیجیتال یا به اصطلاح “والت”، یه نوع برنامه یا اپلیکیشنه که کلیدهای امنیتی ارزتو ذخیره می‌کنه. با بلاک‌چین‌های مختلف در تعامله تا تو بتونی بیت‌کوینت یا سایر ارزهای دیجیتالت رو بفرستی، بگیری و حساب خودتو نظارت کنی. یعنی مثل اینکه تو اپلیکیشن بانکی‌ات داری حسابت رو چک می‌کنی.

حالا اگه خواستی از بیت‌کوین یا ارز دیجیتال دیگه‌ای استفاده کنی، اول باید یه کیف پول دیجیتالی داشته باشی. یادت باشه که خود ارز دیجیتال تو کیف پول قرار نمی‌گیره. بیت‌کوین و ارزهای دیگه‌ای که ازش مشتق میشن، تو یه دفترکل عمومی به اسم “بلاک‌چین” ذخیره می‌شن و همچنان از دسترسی‌هات بازمی‌مونن.چگونگی کارکرد کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست: در حساب بانکی معمولی، پولت توی اون حساب نگهداری می‌شه، درسته؟ یا بهتره بگم ارزش پولت. ولی توی کیف پول ارزهای دیجیتال، داستان یه جور دیگه ست. تو کیف پول دیجیتال، دقیقاً مثل کلیدهای مخفی داری. کلیدهایی که برای ارتباط با برخی سیستم‌ها مثل بانک‌ها و ارزهای دیجیتال استفاده می‌شن. ولی تو خود کیف پول، پول فیزیکی نیست، کلیدهاشو داره. به اصطلاح ارزها تو کیف پولت نیستن. چون ارزهای دیجیتال فیزیکی نیستن، همشون توی اینترنت و توی سیستم‌های الکترونیکی هستن. اینا بهشون کریپتوکارنسی هم می‌گن. اسم کیف پول هم به اشاره به اینه که مثل یه کیف هست که کلیدها و اطلاعاتت درش نگهداری می‌شه.

اوکی، حالا فرض کن که یه نفر داره بهت می‌گه: “بیا کوین‌هات رو به من بده، منم بهت پول می‌دم.” تو با دادن آدرس کیف پولت بهش می‌تونی به راحتی کوین‌هات رو بهش بفرستی. همون‌طور که تو بانک به دیگران شماره حساب می‌دی تا پول بهت بفرستن، توی دنیای ارزهای دیجیتال هم می‌تونی آدرس کیف پولت رو به دیگران بدی تا بتونن کریپتوکارنسی‌ها رو برات ارسال کنن. ولی مهمه که بدونی که هیچ دو آدرس کیف پولی شبیه به هم نیستن. یعنی هیچ کس به جز تو نمی‌تونه از اون کیف پول و پولات استفاده کنه. و بیشتر هم نمی‌تونن ترتیب و اطلاعات تراکنش‌های مالیت رو ببینن.

کیف پول یا والت ارز دیجیتال چیست

همچنین، می‌تونی تعداد آدرس‌های کیف پولت رو هر چی خواستی بسازی. یعنی مثلاً می‌تونی برای خریدهای مختلف یا کسانی که باهاشون کار می‌کنی، آدرس‌های مختلف داشته باشی. اینا مثل شماره‌های حساب‌های بانکی‌ته.

حالا برای مثال (در مورد بیت‌کوین)، اگه بهت بگم این آدرس “۱A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa” متعلق به خود سازنده بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو هست. اونم یه نفری که این ارز دیجیتال رو ابداع کرده. به عنوان مثال، این آدرس همون اکانت اونه. دقیقاً مثل تشکیل شده از اعداد و حروف بزرگ و کوچیکه. معمولاً تو بلاک‌چین‌ها هم که یک سری دفتر ردیابی تراکنش‌ها هست، می‌شه ببین کیف پول چقدر پول داشته و کی چه تراکنش‌هایی انجام داده. ولی تو آدرس کیف پول، دقیقاً کی هست یا واقعیتش چیه نمیشه پی برد.


کوتکس بهترین بروکر باینری آپشن

با کد بونوس 50 درصدی مخصوص آکادمی باینری آپشن ایرانیان

ثبت نام در کوتکس با بونوس 50 درصدی

کد بونوس : binaryoptioniranian
ثبت نام کنید

ثبت نام کنید 50 درصد روی تمام محصولات ما تخفیف بگیرید

شبکه های اجتماعی آموزشی ما


انواع کیف پول ارز دیجیتال

بیا دقیق‌تر در مورد انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال حرف بزنیم، تا ببینیم چیبه چیه:

1. کیف پول ارز دیجیتال برای کامپیوتر: یعنی مثله کیف پول دیجیتال مخصوص لپتاپ یا کامپیوترته. باهاش کار میکنی که کلیدها و اطلاعات مهمت رو تو کامپیوترت نگه داری و از اونجا کنترلشون می‌کنی. اینو بهترین می‌گن، چون هم امنیتش بهتره و هم راحتی. ولی یه چیزی: اگه کامپیوترت هک بشه، می‌تونن به اطلاعاتت دسترسی پیدا کنن.

2. کیف پول ارز دیجیتال برای موبایل: این مثله کیف پول دیجیتال موبایلیه. باید اپلیکیشن مربوطه رو تو موبایلت نصب کنی و از اونجا کیف پولت رو کنترل کنی. می‌تونی با اسکن کد QR خرید و فروش کنی.

3. کیف پول ارز دیجیتال تحت وب: اینجاست که به تو راحتی زیادی داده میشه. وقتی می‌خوای پولت رو به دیگران بفرستی، از این استفاده می‌کنی. ولی یه چیزی: امنیتش کمتره، چون شرکتی که کیف پول رو ساخته، اطلاعاتتو کنترل می‌کنه.

4. کیف پول ارز دیجیتال کاغذی: اینم معلومه، کیف پول مثل کاغذه. کلیدها و اطلاعاتت رو روی کاغذ چاپ می‌کنی. خب اینو بخواهیم ساده بگیم، کلیدهایتو کاغذی می‌کنی. وقتی نیاز به تراکنش داری، این کلیدها رو تو یه نرم‌افزار یا کیف پول دیگه وارد می‌کنی یا حتی می‌تونی با اسکن کد QR این کارو بکنی.

5. کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری: اینو می‌تونی بهترین دستگاه امنیتی برای پولت ببینی. یه دستگاه فیزیکیه که تنها کارش نگهداری کلیدهایته. وقتی خواستی پولت رو به دیگران بفرستی، اونوقت این دستگاه به اینترنت متصل میشه و باید پین خودتو وارد کنی. اینجوری هکرا به کلیدهات دسترسی پیدا نمی‌کنن.

پس از این مشخصات، کدوم کیف پول برات مناسب‌تره، خودت تصمیم بگیر! اینا همه به نیازها و دلخواههای شخصیت بستگی داره. از این دیدگاه، هر کیف پولی یه حسابی داره که باید بهش بپردازی.


ادرسها و کلیدهای عمومی و خصوصی

بیشتر افراد فکر می‌کنن که کلید عمومی یه چیزی مثل آدرس کیف پوله. ولی در حقیقت، هر آدرس کیف پول یه جفت خصوصی و عمومی منحصر به فرد داره. خب کلید خصوصی به تو می‌گه که می‌تونی به پولهایی که به آدرس کیف پولت مربوطن، دسترسی پیدا کنی. برای بهتر فهمیدن، یه مثال میزنیم: حالا فرض کن که می‌خوای از حساب بانکیت پولی رو به حساب بانکی یکی دیگه بفرستی. خب، اول باید رمز عبورتو وارد کنی که کسی دیگه نمی‌تونه بهش دسترسی داشته باشه، حتی خود بانک هم. چون اگه یهو کسی پیدا کنه، می‌تونه با اون حسابت پول رو جابه‌جا کنه! خب کلید خصوصی هم همینکارو انجام میده، خصوصا به آدرس کیف پول شخصیت متصله.

اما کلید عمومی چیه؟
خب، کلید عمومی تو ذهنت رو به آدرس کیف پولت وصل می‌کنه! اما یه چیزی، به شکلی مشتق میشه. برای توضیح بهتر، فکر کن به یه دستگاه عجیب میگن هش. وقتی از یه توالی از حروف و اعداد استفاده می‌کنی، اونو به یه توالی جدید از حروف و اعداد تبدیل می‌کنه. مثلا تو یه لایه امنیتی اضافی به پولت اضافه می‌شه که نشون می‌ده تا اونجا که می‌شه، کیف پولت تا حد ممکن به امانه نگه داشته می‌شه.

به عنوان مثال:

نمونه کلید خصوصی:

۰۳bf350d2821375158a608b51e3e898e507fe47f2d2e8c774de4a9a7edecf74eda

نمونه کلید عمومی:

۹۹b1ebcfc11a13df5161aba8160460fe1601d541

البته اینا از دید اولیه شاید متفاوت به نظر برسه، اما این فناوری بهش می‌گه که این دو کلید به یه طریقی به هم وصلن. این وصلی که بین کلیدها وجود داره، نشون می‌ده که تو صاحب پولها هستی و این امکان رو برات مهیا می‌کنه که وقتی خواستی، پولات رو جابه‌جا کنی! خلاصه اینکه، به خودت فشار نیار که باید این فناوریا رو خودت پیگیری کنی. مثل استفاده از ایمیل، همه کارها توسط نرم‌افزارها انجام میشه.

 

کلید خصوصی: به این میگن محافظ تو. این کلید به تو اجازه می‌ده که به پول‌هایی که به آدرس کیف پولت مرتبط هستن، دسترسی داشته باشی. فرض کن به یه دریاچه پر از گنج فکر کنیم. کلید خصوصی مثل کلیدیه که فقط تو داری و باهاش می‌تونی به دریاچه بری و گنج‌ها رو پیدا کنی. حتی کسی دیگه نمی‌تونه باهاش وارد دریاچه بشه.

کلید عمومی: اینم مثل کلیدیه که به همه می‌دی و باهاش می‌تونن چیزها رو برات بفرستن. فرض کن گنج‌ها رو پیدا کردی و می‌خوای باهاشون دیگرانم شاد کنی. کلید عمومی مثل یه دریاچه که تو همه می‌دی و دیگران می‌تونن بهش بیان و گنج‌ها رو ببینن، ولی نمی‌تونن از اونجا برن و چیزی جا ببرن.

خب، حالا وقتی یه کوین یا پول دیجیتال به آدرس کیف پولت فرستاده میشه، با استفاده از کلید عمومی، همه می‌تونن ببینن که اون پول به کیف پولت رفته. اما فقط تو با کلید خصوصی می‌تونی به اون پول دسترسی داشته باشی و ازش استفاده کنی. اینجوری اطمینان داری که فقط تو می‌تونی اون پول رو حرکت بدی یا خرجش کنی، کس دیگه‌ای نه.


کانال سیگنال رایگان باینری آپشن

کانال سیگنال باینری آپشن استاد مهدی تات با وین ریت 75 درصد

عضویت رایگان کانال سیگنال

برای عضویت رایگان عضو کانال تلگرام شوید و به ادمین پیام دهید
عضویت رایگان

کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

به بیان ساده‌تر، کیف پول سخت‌افزاری یک دستگاه مانند فلش مموری یا هارد دیسک خاص است که دقیقاً برای نگهداری کلیدهای عمومی و خصوصی‌تان طراحی شده. این دستگاه فقط زمانی که نیاز به انتقال وجه دارید، به اینترنت متصل می‌شود. وقتی می‌خواهید وجهی را انتقال دهید، باید پین یا رمز خصوصی خود را به طور مستقیم در دستگاه وارد کنید. این کار باعث می‌شود که حتی اگر هکرها تلاش کنند، به کلیدهای شما دسترسی نخواهند داشت.

کیف پول ارز دیجیتال کاستدی و غیر کاستدی:
وقتی از بلاک‌چین و تراکنش‌های ارزهای دیجیتال صحبت می‌شود، دو نوع کیف پول به وجود می‌آیند: کاستدی و غیر کاستدی. کیف پول کاستدی به معنای این است که شما مخواهید به یک نهاد یا شرکت وکالت دهید تا دارایی‌های شما را نگهداری کند. در این حالت، این نهاد به دارایی‌ها دسترسی دارد، اما شما همچنان می‌توانید درخواست دسترسی به آنها را داشته باشید. این کیف پول‌ها امنیت بیشتری در برابر گم کردن رمز ورود یا عبارات بازیابی دارند.

اما کیف پول غیر کاستدی به معنای این است که کلیدهای خصوصی تنها در اختیار شماست. هنگامی که می‌خواهید تراکنشی انجام دهید، از کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنید. این نوع کیف پول مزایایی دارد اما ریسک‌های خودش را نیز دارد. اگر کلیدها را گم کنید یا فراموش کنید، دسترسی به دارایی‌هایتان را از دست می‌دهید.

آیا کیف پول‌های کاستدی امنیت دارند؟:
کیف پول‌های کاستدی دارایی‌ها را آنلاین نگه می‌دارند، و به همین دلیل، می‌توانند هدف سارقان قرار گیرند. اگر دارای دارایی‌های مهمی هستید، انتخاب یک کیف پول کاستدی با امنیت بالا می‌تواند مفید باشد. اما باید به دقت انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که این نهاد یا شرکت به طور موثر از دارایی‌هایتان محافظت می‌کند.


وقتی می‌خواهید از کیف پول کاستدی استفاده کنید، باید به چه نکاتی توجه کنید؟

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، اجازه دهید به شما توضیح دهیم که کیف پول‌های کاستدی و غیرکاستدی چیستند. حالا اگر قصد استفاده از کیف پول‌های کاستدی را دارید، باید به موارد زیر توجه کنید:

۱. نحوه ذخیره کلیدهای خصوصی:
کیف پول کاستدی به معنای داشتن یک نهاد یا شرکت واسطه‌گر است که به دارایی‌های شما مراقبت می‌کند. مهم است که متوجه شوید چگونه کلیدهای خصوصی‌تان در این کیف پول نگهداری می‌شوند.

۲. ایمن‌سازی دارایی‌های سرمایه‌دار:
باید مطمئن شوید که کیف پول انتخابی شما دارای مکانیزم‌های امنیتی مناسبی است تا دارایی‌های شما در مقابل تهدیدات مختلف امن باشند.

۳. پشتیبانی از ارزهای دیجیتال موردنظر:
اطمینان حاصل کنید که کیف پول قادر به نگهداری ارزهای دیجیتالی است که شما قصد دارید استفاده کنید.

۴. خدمات ارائه شده:
با دقت بررسی کنید که کیف پول چه خدماتی را به شما ارائه می‌دهد. به مثال، آیا امکان خرید و فروش ارزها از داخل کیف پول وجود دارد؟

۵. تجربه کاربران و رعایت قوانین:
تجربه دیگر کاربران با کیف پول انتخابی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که این کیف پول به قوانین و مقررات مربوطه پایبند است.

۶. محدودیت‌ها:
اگر قصد دارید به عنوان یک فرد ایرانی از این کیف پول‌ها استفاده کنید، مطمئن شوید که محدودیت‌های مربوط به ایران را نیز در نظر گرفته‌اید.

همچنین، چند نمونه از کیف پول‌های کاستدی و غیرکاستدی را برای شما معرفی می‌کنیم:

نمونه‌های کیف پول کاستدی:
– بلاک چین دات کام (Blockchain.com)
– بایننس کاستدی (Binance Custody)
– بیتگو (BitGo)
– فری ولت (Free Wallet)

نمونه‌های کیف پول غیرکاستدی:
– تراست ولت (Trust Wallet)
– متامسک (Metamask)
– ترزور (Trezor)
– اکسودوس (Exodus)
– لجر (Ledger)


آیا ممکن است ارزهای دیجیتال مختلف را در یک کیف پول ذخیره کنیم؟

سوالی که واقعاً اهمیت دارد و پاسخ آن وابسته به ارزهایی است که در دست دارید. به عنوان مثال، اگر تنها بیت‌کوین دارید، باید یک کیف پولی را داشته باشید که با ارز دیجیتال بیت‌کوین سازگار باشد.

اما اگر هر دو بیت‌کوین و لایت‌کوین را داشته باشید چطور؟

اگرچه هر کدام از این دو ارز دارای بلاک‌چین خود هستند، اما شما می‌توانید از یک کیف پول چند ارزه استفاده کنید. کیف پول‌های چند ارزه به شما اجازه می‌دهند تا ارزهای مختلف را در یک کیف پول ذخیره کنید. این به شدت ساده‌تر از داشتن کیف پول‌های جداگانه برای هر ارز است. اما همه چیز به قابلیت‌های کیف پول ارزی شما بستگی دارد.

آیا کیف پول‌های ارز دیجیتال امن هستند؟

به طور کلی، اهمیت دارد که از کدام کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنید. اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشد، به پولتان نیز دسترسی خواهد داشت. سوال اساسی این است که چه اقداماتی می‌توانید انجام دهید تا از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید؟ هر کیف پول ارز دیجیتال که از طریق اینترنت به شما متصل می‌شود – مثل نسخه‌های دسکتاپی، موبایل یا آنلاین – همیشه به خطراتی از امنیت معرض است. هکرها همیشه به دنبال راه‌های جدیدی برای نفوذ به اطلاعات دیگران هستند، لذا باید تمام اقدامات لازم برای محافظت از کلید خصوصی خود را انجام دهید.


اطلاعات درباره “کیف پول گرم و سرد”

وقتی که می‌خواهید وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید، انتخاب یک کیف پول مناسب است. انتخاب کیف پول باید به نیازها و نوع فعالیت‌های شما بستگی داشته باشد. برای تصمیم‌گیری بهتر، باید با مفاهیم مهمی که در دنیای ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند، آشنا شوید. همچنین تسلط بر تحلیل‌های مختلف که در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند، نیز مهم است. می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی درباره ارزهای دیجیتال، به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

وقتی شما یک مقدار ارز دیجیتال به فرد دیگری انتقال می‌دهید، در واقع هیچ پول فیزیکی جابه‌جا نمی‌شود. به جای آن، مالکیت ارز دیجیتال از شما به فرد دیگر منتقل می‌شود. کیف پول‌ها به شما اجازه می‌دهند تا دارایی‌های ارز دیجیتال خود را نگه‌داری، ارسال و دریافت کنید.

کیف پول‌ها بر اساس نحوه نگه‌داری کلیدهای خصوصی به دو نوع کیف پول گرم و کیف پول سرد تقسیم می‌شوند. در ادامه، این دو نوع کیف پول را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

کیف پول ارز دیجیتال گرم (Hot Wallet)
کیف پول‌های گرم، نوعی کیف پول نرم‌افزاری هستند که به صورت آنلاین عمل می‌کنند. این کیف پول‌ها به اینترنت وابسته هستند و از این‌رو احتمال دسترسی غیرمجاز به آنها بیشتر از کیف پول‌های سرد است. انواع مختلفی از کیف پول‌های گرم وجود دارند که توسط کاربران بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند.

کیف پول موبایلی
نمونه: Trust Wallet
کیف پول تحت وب
نمونه: Blockchain Wallet
کیف پول افزونه مرورگر
نمونه: MetaMask
کیف پول دسکتاپ
نمونه: Exodus

کیف پول ارز دیجیتال سرد (Cold Wallet)
کیف پول‌های سرد به صورت آفلاین فعالیت می‌کنند. این نوع کیف پول‌ها برای افرادی که قصد نگه‌داری طولانی‌مدت از دارایی‌های خود را دارند، مفید هستند. زیرا زمانی که نیاز به انجام تراکنش ندارید، به اینترنت متصل نمی‌شوند. این اتصال به اینترنت کمترین فرصت را برای نفوذ به اطلاعات کیف پول و دزدیده شدن دارایی‌ها فراهم می‌کند. البته، این نوع کیف پول به خصوص برای تریدرها و افرادی که دارایی زیادی ندارند، مناسب نیست.

کیف پول‌های سرد به دو نوع تقسیم می‌شوند:

کیف پول ارز دیجیتال سخت‌افزاری
کیف پول‌های سخت‌افزاری به صورت فیزیکی وجود دارند و ظاهری شبیه به فلش مموری دارند. این کیف پول‌ها وقتی که به کامپیوتر متصل نیستند، به اینترنت دسترسی ندارند.

نمونه: Ledger، Trezor

کیف پول ارز دیجیتال کاغذی
این نوع کیف پول به کلیدهای خصوصی کاربر به هیچ سروری متصل نیست و تنها در حالت آفلاین کار می‌کند. به دلیل این ویژگی، دارایی‌های شما در امان خواهند بود. با این حال، باید مراقب بوده و از دست رفتن کیف پول کاغذی جلوگیری کنید.

برخی از وبسایت‌های معتبر برای ساخت کیف پول کاغذی:
– (نمونه: برای بیت‌کوین) bitcoinpaperwallet.com
– (نمونه: برای اتریوم) myetherwallet.com
– (نمونه: برای لایت‌کوین) liteaddress.org
– (نمونه: برای ارزهای دیگر) bitaddress.org


معرفی و بررسی کیف‌های معروف ارز دیجیتال برای نگهداری ارز دیجیتالی شما

ورود به دنیای ارزهای دیجیتال با خود خیلی از چالش‌ها و امکانات را به همراه دارد. یکی از موارد مهم در این راه، انتخاب کیف پول مناسب است. کیف پول‌های ارز دیجیتال نقش مهمی در نگهداری و مدیریت دارایی‌های شما ایفا می‌کنند. در این مقاله، به بررسی و معرفی برخی از معروف‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

**1. کیف پول Ledger (لجر):**

لجر یکی از برترین و پرطرفدارترین کیف پول‌های سخت‌افزاری برای نگهداری ارزهای دیجیتال است. این کیف پول با امکانات امنیتی بالا و طراحی مقاوم در برابر حملات سایبری شناخته می‌شود. لجر به دو نسخه Ledger Nano S و Ledger Nano X با قابلیت‌های متنوع در بازار معرفی شده است. این کیف پول از تنوعی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و از طریق صفحه‌نمایش دستگاه و دکمه‌های فیزیکی قابل کنترل است.

**2. کیف پول Trezor (تریزور):**

تریزور نیز یکی دیگر از معروف‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری است که بر امنیت دارایی‌های شما تاکید می‌کند. این کیف پول در دو نسخه Trezor One و Trezor Model T در دسترس است. طراحی ساده و استفاده آسان، همچنین پشتیبانی از انواع ارزهای دیجیتال، از ویژگی‌های مهم تریزور است.

**3. کیف پول Trust Wallet (کیف پول تراست ولت):**

این کیف پول موبایلی برای انواع ارزهای دیجیتال طراحی شده و به راحتی بر روی دستگاه‌های هوشمند نصب می‌شود. تراست ولت از طریق رابط کاربری کاربرپسند، امکانات مدیریت دارایی‌ها و انجام تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. همچنین امکان اتصال به دستگاه‌های سخت‌افزاری نیز دارد.

**4. کیف پول MetaMask (متامسک):**

متامسک یک کیف پول تحت وب برای ارزهای دیجیتال مختلف مانند اتریوم است. این کیف پول به شما امکان مدیریت دارایی‌هایتان از طریق مرورگر وب را می‌دهد. همچنین افزونه‌ای برای مرورگرها دارد که امکان تراکنش‌های آنلاین با ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

**5. کیف پول Exodus (اکسودوس):**

اکسودوس یک کیف پول دسکتاپ با ظاهری زیبا و کاربرپسند است که برای انواع ارزهای دیجیتال قابل استفاده است. این کیف پول امکان مدیریت دارایی‌ها و انجام تراکنش‌ها را از طریق رابط گرافیکی ساده‌ای فراهم می‌کند.

همچنین، کیف پول‌های برخی ارزهای دیجیتال خاص نیز معروف و پرکاربرد هستند. به عنوان مثال، کیف پول MyEtherWallet (برای اتریوم) و کیف پول Atomic Wallet نیز در جمع معروف‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال قرار می‌گیرند.

در نهایت، انتخاب کیف پول مناسب باید با توجه به نیازها، امکانات امنیتی و راحتی استفاده انجام شود. همچنین به منظور حفظ امنیت دارایی‌هایتان، مهم است که همواره به تماس با منابع رسمی ک

یف پول‌ها و جلوگیری از تقلب‌ها و حملات سایبری توجه داشته باشید.

البته به این عناوین باید کیف پول ترون لینک پرو هم باید اضافه کنم که یکی از بهترین کیف پولها برای نگهداری تتر میباشد


از لینک های زیر میتوانید با تخفیف و گرفتن بونوس در بروکرها ثبت نام کنید

4224
کاربر ایرانی

بازدیدها: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *