اندیکاتورها, اندیکاتورهای فارکس و باینری آپشن

آموزش و استراتژِی اندیکاتور پرکاربرد باندهای بولینگر

اندیکاتور باندهای بولینگر (Bollinger Bands)

اندیکاتور باندهای بولینگر (Bollinger Bands) در اصل، یک اندازه‌گیر اسیلاتور است. که کم یا زیاد بودن نوسان بازار و هم چنین شرایط خرید یا فروش بیش از حد را نشان می‌دهد.

مهم ترین هدف استفاده از بولینگر باند پیدا کردن پراکندگی قیمت ها در اطراف ارزش متوسط است؛ به خصوص اگر ترکیبی از یک باند در بالا، یک باند در پایین و یک میانگین متحرک باشد. دو باند جانبی به تغییر قیمت بازار واکنش نشان میدهند. وقتی نوسانات زیاد شود از باند وسط فاصله می گیرند و وقتی نوسانات کم است به باند وسط نزدیک میشوند.

تنظیمات استاندارد باند های اندیکاتور باند بولینگر به شرح زیر است:

  • باند وسط : میانگین متحرک  ۲۰روزه
  • بالایی : میانگین متحرک ۲۰روزه + ( انحراف استاندارد ۲۰روزه * ۲ )
  • پایینی : میانگین متحرک ۲۰روزه – ( انحراف استاندارد ۲۰روزه * ۲ )

معمولا راه های زیادی برای استفاده و تفسیر اندیکاتور Bollinger Bands وجود دارد، اما باید از استفاده از این اندیکاتور در باینری آپشن و فارکس به تنهایی اجتناب کرد. و نباید به عنوان اندیکاتور فرصت‌های خرید یا فروش در نظر گرفته شود. بلکه، باید همراه با اندیکاتورهای دیگر تحلیل تکنیکال بهره برد.

معامله کنندگان باینری آپشن و فارکس می‌توانند برای تعیین اهداف خرید یا فروش خود همراه با سایر اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال، از باند های بولینگر نیز استفاده کنند. همچنین می‌توانند برای مرور کلی از نقاط قبلی که بازار شرایط خرید یا فروش بیش از حد را نشان داده است از این اندیکاتور استفاده کنند.

با استفاده از این اندیکاتور، می‌توانید تحلیل خود را بهبود ببخشید و موقعیت‌های مناسب تری در بازار را از آن خود سازید.

استراتژی 1 دقیقه ای فارکس Bollinger Bands and Stochastic

استراتژی divergence strategy with bollinger bands

تجارتتان موفق و روزگارانتان شاد

گروه آکادمی باینیر آپشن ایرانیان

بازدیدها: 1