فارکس, استراتژی‌ها, بورس ایران

کنترل احساسات در بازار های مالی

استراتژی

کنترل احساسات در بازار های مالی

[livicon_evo name=”coins.svg” style=”original” size=”60px” stroke_style=”original” stroke_width=”original” try_to_sharpen=”true” rotate=”none” flip_horizontal=”false” flip_vertical=”false” stroke_color=”#22A7F0″ stroke_color_action=”#b3421b” stroke_color_alt=”#F9B32F” stroke_color_alt_action=”#ab69c6″ fill_color=”#91e9ff” fill_color_action=”#ff926b” solid_color=”#6C7A89″ solid_color_action=”#4C5A69″ solid_color_bg=”#ffffff” solid_color_bg_action=”#ffffff” colors_on_hover=”none” colors_hover_time=”0.3″ colors_when_morph=”none” brightness=”0.1″ saturation=”0.07″ morph_state=”start” morph_image=”none” allow_morph_image_transform=”false” stroke_width_factor_on_hover=”none” stroke_width_on_hover_time=”0.3″ keep_stroke_width_on_resize=”false” animated=”true” event_type=”hover” event_on=”self” auto_play=”false” delay=”0″ duration=”default” repeat=”default” repeat_delay=”default” draw_on_viewport=”false” viewport_shift=”oneHalf” draw_delay=”0″ draw_time=”1″ draw_stagger=”0.1″ draw_start_point=”middle” draw_color=”same” draw_color_time=”1″ draw_reversed=”false” draw_ease=”Power1.easeOut” erase_delay=”0″ erase_time=”1″ erase_stagger=”0.1″ erase_start_point=”middle” erase_reversed=”true” erase_ease=”Power1.easeOut” touch_events=”false”][/livicon_evo]

کنترل احساسات در بازار های مالی

 

 

هفت اشتباه در فارکس

کنترل احساسات در بازار های مالی

 

سلام بر دوستان فعال در بازار فارکس

 

استاد کارینا با جمعی از دانشجویانش به کوهستان رفته بودند کارینا شروع به تعریف خاطره ای از دوران جوانی خود کرد :
“مقطع فوق لیسانس بودم درسال ۱۹۹۷ در روز جمعه بود و من یک حساب ۱۰۰۰۰ دلاری داشتم. آن روز مقدار زیادی قهوه خریده بودم حدود ساعت ۵ بعد از ظهر بود و بزرگترین صادرکننده قهوه دنیا یعنی کلمبیا بنا به دلایلی تصمیم به کاهش قیمت قهوه گرفت بود، متاسفانه یا خوشبختانه آن روز همه پول هایم را از دست دادم و فقط ۵۰۰ دلار در حسابم باقی ماند. رفتم رو کاناپه درازکشیدم. خانمم گفت چرا پای دستگاه نیستی ؟
گفتم ۹۵۰۰ دلار ضرر دادم، جواب داد مگه نگفتم این کار به درد تو نمیخورد، چقدر به تو بگویم این کار را  کنار بگذار، گفتم در فکر ضرر نیستم، میخواهم رشته تحصیلی ام را عوض کنم. زندگیم عوض شد. آن روز فهمیدم مارکت با کسی شوخی ندارد آنروز فهمیدم مارکت شمشیر را از رو بسته و کمر همت به زانو درآوردن مرا دارد.

همسر عزیزم ای کاش اکنون زنده بودی و در کنارم می بودی و میدیدی که کارینای تو در چه جایگاهی ایستاده. و در حالی که چشمانش قرمز و بغضی بر گلویش نشسته بود سکوت کرد.

 

 

عزیزانم هیچ وقت در زندگی نگذارید همه کارهای شما از روی عقل محض پیش رود یا از روی احساس خالص، چرا که خیلی از چیزها در زندگی باید با ترکیبی از عقل و عشق همراه باشد. مواقعی هست که اگر از عقل خالص کمک بگیرید نقاط کور و تاریکی همواره از موضوع باقی می ماند و  اینجاست که باید با عشق و قلبت آنها را را روشن کنی و همچنین برعکس استفاده خالص از احساس می تواند چشمان تو را بر روی واقعیات مسلم ببندد.

لیکن در این میان یک استثنا وجود دارد و آن هم بازارهای مالی است، سعی کنید هرگز به احساسات خود را اجازه مداخله ندهید و به هیچ عنوان از الهامات قلبی کمک نگیرید، در غیر اینصورت از دست دادن پول و سرمایه کمترین آسیبی است که مارکت بر شما وارد می کند. همسرت را می گیرد، عزیزانت را می گیرد، خودت را از خودت می گیرد شادیت را می گیرد و در نهایت افسار بردگی بر گردنت می نهد، با تو کاری می کند که با وجود ضررهای پیاپی مجدد در پی آوردن پول و بازی مجدد باشی.

در بازارهای مالی باید مثل یک ربات معامله کنید رباتی که جز دستوراتی که به او داده شده عمل نمی کند. و هرگز اسیر هیجان و احساسات کاذب نمیشود. شاید شما چند باری بتوانید از روی احساس معاملات موفقی داشته باشید ولی در نهایت باید بازی را به حریف خود واگذار کنید. به اینصورت که با سودهای اتفاقی ایمان شما را بالا می برد و باعث میشود در معاملات دچار خودنفسی کاذب شوید.

او از دو راه در شما نفوذ میکند اول شما را وسوسه به گرفتن حجم بالا و زیر پا گذاشتن قوانین مدیریت سرمایه میکند و در گام بعدی شما را تشویق به برداشتن حد ضرر، و برداشتن حد ضرر تیر خلاص این شیطان درونی به معامله گر است چرا که با حذف حد ضرر عملا قبول کرده ایید که شما مطیع بازار هستید.

روش های کاربری برای کنترل احساسات:

۱- فورا از خودتان واکنش نشان ندهید
بطور کل توصیه می شود زمانی که احساس کردید که جروبحث در حال اتفاق افتادن می باشد به جای اینکه یک قدم به جلو بردارید ، یک قدم به عقب برگردید . یک نفس عمیق بکشید و سعی کنید که به صورت منطقی به جلو پیش بروید . Dr. Carmen Harra ، دکتر روانشناس بالینی معتقد است که عدم واکنش فوری شما می تواند اولین گام برای کنترل احساسات در حین جر و بحث باشد . زمانی که در حال تنفس عمیق هستید می توانید به عواقب گفته های خود فکر کنید و به صورت منطقی با شخص مقابل خود حرف بزنید و بدینگونه شما احساسات خود را به بهترین شیوه کنترل می کنید و هیچ اتفاقی برای شما نخواهد افتاد که در نهایت از آن پشیمان شوید .
۲-به آرامی نفس بکشید
به آرامی نفس کشیدن و ایجاد تعادل در تنفس می تواند یکی از بهترین راه ها برای خروج فوری از جر و بحث باشد . به آرامی نفس کشیدن می تواند به جریان بهتر خون در رگها موثر باشد که نتیجه این اتفاق می تواند کنترل احساسات شخص را چندین برابر کند .
۳- یک وقفه کوچک به خود بدهید(به چارت نگاه نکنید)
زمانی که احساس کردید که احساسات شمابرانگیخته می شود و در آستانه ی عدم کنترل احساسات خود می باشید ، ز ممکن است ترید اشتباه کنید پس صبر کنید .مان آن است که یک وقفه کوچک به خود بدهید تا بیشتر بتوانید در مورد آن فکر کنید و بهتر تصمیم گیری نمایید . در این مدت زمان کوتاه می توانید احساسات و جملاتی که قصد گفتن آنها را دارید را پردازش کنید تا مشکل بزرگتری را ایجاد ننمایید .در حقیقت با وقفه کوتاه برای هر دو طرف می تواند خوب باشد و می توانند سنجیده تر صحبت کنند که در نهایت مشکلی برای هر دو طرف ایجاد نخواهد شد .
۴-بر روی موضوع متمرکز شوید 
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وارد یک جر و بحث شدید شوید ولی در آخر علت این جر و بحث را متوجه نشوید و به صورت اتفاقی رخ داده باشد و آن هم تنها به دلیل این میباشد که بر روی موضوع اصلی متمرکز نشده و بر روی موضوعات فرعی متمرکز شده اید .
زمانی که شما بر روی موضوعات فرعی متمرکز می شوید مطمئن باشید که هر دو طرف کنترل خود را از دست خواهید داد که در نهایت ممکن است مشکلات شدیدی روی دهند بنابراین اجازه ندهید که موضوع اصلی فراموش شده و بر روی موضوع فرعی متمرکز شوید .

موسسات سرمایه گذاری بزرگ در کل دنیا دارای روال جالبی هستند برای کار در بازارهای مالی آنها دارای دو بخش و اتاق مجزا هستند یکی برای تحلیل و دیگری برای معامله گری و ترید.
و هیچ یک در کار دیگری دخالت نمی کنند. تحلیل گر نقشه راه و روند کلی مارکت را تحلیل و به اتاق ترید می فرستد و معامله گران در آنجا موظفند از تحلیلها پیروی کنند و فقط رصد بازار و ترید بر عهده معامله گر است. آنها با این کار توانسته اند عامل انسانی، احساس را در این سیستم کنترل و تا حدی حذف کنند.

برای آشنایی با سایر اندیکاتورها و استراتژی‌های فارکس، با ما همراه باشید

https://t.me/binaryoptioniranian

تجارتتان موفق و روزگارانتان شاد

گروه آکادمی باینیر آپشن ایرانیان

جناب مهدی تات و آکادمی باینری آپشن ایران این روزها در حال تدریس استراتژی ۹۰ درصدی خود است که در کلاسهای خصوصی آموزش میدهد برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید:

۰۹۳۳۶۱۶۱۰۴۰

آموزش تضمینی  فارکس و باینری آپشن:

آموزشهای ما به صورت تضمینی به شما ارائه خواهد شد و شما بعد از گذراندن آموزشهای ما به هیچ آموزش دیگری نیاز ندارید.

شما هم میتوانید همانند دیگر دانشجویان ما که به درآمد دلاری رسیدند به درآمد دلاری برسید. فیدبک و درامد های دانشجویان ما هرروزه در کانال تلگرام ما  گذاشته میشود.شما میتوانیدگوشه ای  بازخوردها و نتایج دانشجویان ما را در سایت در قسمت بازخوردها و نتایج دانشجوها مشاهده کنید.

نکته: تمام استراتژی ها را اول در دمو تست کنید و اگر نتیجه مثبت گرفتید با آن شروع به معامله کنید. پیشنهاد ما به شما این است برای رسیدن به استراتژی ۹۰ درصد باینری آپشن در قدم اول آموزش اصولی باینری آپشن را فرا بگیرید بگیرید تا بتوانید همانند صدها دانشجوی ما به سود دلاری برسید.بازخوردها ونتایج دانشجویان مارا میتوانید در صفحه باز خورد و نتایج دانشجویان مشاهده کنید یا در کانال تلگرام ما دنبال کنید. شما بعداز فرا گرفتن آموزش اصولی باینری آپشن میتوانید با هر اندیکاتوری به ریتینگ بالا دست پیدا کنید چون آموزشهای ما بدون اندیکاتور طراحی شده و در ترم دوم آموزشها سبکها و متدهای روز امریکا به شما آموزش داده خواهد شد همراه با تئوری های شخصی جناب مهدی تات تئوری های زمانهای شناور و هیجانات زمانی یکسان و آینه های موازی و غیره به شما تدریس میشود.

خدماتی که جناب مهدی تات در این ۲ سال  برای معامله گران فارکس و باینری آپشن ایران انجام داده:

 

برگزاری کلاسهای آموزشی حضوری و ارائه مدرک تحلیل تکنیکال زیر نظر وزارت علوم

 

به دست آوردن مقام اول و دو مقام  چهارم در مسابقات باینری آپشن بروکر پاکت آپشن میان ۷۰۰ نفر شرکت کنندها از سراسر دنیا توسط دو دانشجوی آکادمی باینری آپشن ایرانیان جناب نیما( دو مقام سوم و  چهارم ) جناب ایلیا (نفر اول) و بهمن (نفر چهارم) و جناب میناگر (نفر چهارم)

 

رکورد شکنی سودآوری توسط دانشجوی خصوصی جناب تات که توانستند در دوروز حساب خود را ۴۰ برابر کنند و مبلغ ۱۰۰۰ دلار را تبدیل به ۴۰/۰۰۰ هزار دلار کنند.(فیلم تریدهای لایو و معاملات در سایت و کانال تلگرام قرار گرفته است)

حضور در برنامه زنده تلویزیون و صحبت درباره اندیکاتور سود ده پرفسورا

 

رایگان کردن اندیکاتور پرفسورا برای دریافت رایگان اندیکاتور پرفسورا بعد از عضویت در تلگرام به ادمین پیام دهید

https://t.me/binaryoptioniranian

 

ایجاد کانال سیگنال رایگان باینری آپشن و فارکس برای عضویت به ادمین تلگرام پیام بدید

https://t.me/binaryoptioniranian

 

برگزاری کلاسهای حضوری(خصوصی)آموزش باینری آپشن به صورت فوق پیشرفته

طراحی و برنامه نویسی اولین اندیکاتور هوشمند و سود ده ایرانی برای بورس جهانی فارکس و بورس ایران  به نام پرفسورا (PROFESORA)توسط جناب مهدی تات

آموزش و پرورش بیش از ۶۵۰ نفر معامله گر باینری آپشن.

آموزش و پرورش بیش از ۵ استاد و مدرس باینری آپشن

برگزاری وبینار آموزشی در بروکر آلپاری معتبرترین بروکر خاورمیانه به درخواست بروکر آلپاری

حدود ۴۰۰ هزار دلار درامد ارزی برای دانشجویان  آکادمی باینری آپشن ایرانیان.

مدیریت جامعه باینری آپشن ایران بعد از چالش تحریم سایت الیمپ ترید.

ایجاد ۱۰ شغل مرتبط با باینری آپشن.

مشاوره و کمک به بیش از ۲۰۰۰ نفر معامله گر فارکس و باینری آپشن.

تهیه و ساخت صدها ویدیوی آموزشی رایگان برای معامله گران.

ساخت پنل ثبت نتایج ترید برای پیشرفت معامله گران.

جذب سرمایه گذار برای معامله گران موفق.

تهیه صدها مقاله دیدگاهی و تجربی برای معامله گران باینری آپشن ایران.

طرح بیش از ۱۲ تئوریه جدید وپیشرفته و قابل اجرا برای ترید در باینری آپشن.

طراحی بیش از ۳۰ استراتژی رایگان برای معامله گران باینری آپشن.

طراحی و ساخت ربات تست استراتژی های فارکس و باینری آپشن برای آنالیز استراتژی ها و تمامی اندیکاتورها برای تصریح روند و پیشرفت استراتژی های باینری آپشن.

طراحی اندیکاتور برای دانشجویان وی آی پی.

طراحی تمرین های معامله گری و تمرین های روانشناسی ترید برای دانشجویان وی ای پی.

پرورش بیش از ۱۰۰معامله گر رتبه A باینری آپشن.

پرورش بیش از ۱۷۰ معامله گر رتبه B باینری آپشن.

پرورش بیش از ۳۲۰ معامله گر رتبه c باینری آپشن.

بوجود آوردن یک سیستم آموزشی اصولی مبتنی بر اصول تحلیل تکنیکال نوین و مبتنی بر روانشناسی انگیزشی برای موفقیت بیشتر دانشجویان.

برگزاری کلاس های آموزشی خصوصی برای متقاضیان.

مشاوره دادن و راهنمایی به بیش از ۵۰۰ سرمایه گذار.

برگزاری کلاسهای حضوری با ارائه مدرک تحلیل تکنیکال از وزارت علوم در تمام شهرهای کشور همچون تهران؛ مشهد؛ شیراز؛ انزلی؛ فومن؛ رشت و غیره

همکاری و مشاوره دادن به معامله گران و سرمایه گذاران و نهاد های دولتی و ارگان های فتا و آگاهی برای جلوگیری از جرمها و کلاهبرداری های اینترنتی مرتبط با بورس.

درج شماره تماس شخصی برای برقراری پل ارتباطی موثر برای مشاوره و راهنمایی.

سرمایه گذاری برای ساخت ربات های معامله گر باینری آپشن و فارکس برای پیشرفت هر چه سریعتر جامعه معامله گران باینری آپشن ایران.

[av_notification title=’اهداف آکادمی باینری آپشن ایرانیان’ icon_select=’yes’ icon=’ue8c6′ font=’entypo-fontello’ color=’green’ border=’dashed’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’60’ av_uid=’av-37y7fk’ admin_preview_bg=”]

آکادمی باینری آپشن ایرانیان اولین وتنها آکادمی آموزشی فارکس و باینری آپشن ایران اهداف بلند مدتی را دنبال میکند که به شرح زیر است:

کار آفرینی و اشتغال زایی برای تمام افراد جامعه
پرورش و تربیت  معامله گران  حرفه ای
ایجاد جامعه  معامله گران باینری آپشن برای جذب  سرمایه گذار
ایجاد شغل دوم و تبدیل کردن باینری آپشن به شغل اول معامله گران
کسب درآمد دلاری  و کمک به اقتصاد کشور و  عموم  مردم
فراهم کردن بستری امن برای معامله گران و سرمایه گذاران
[/av_notification] [av_headline_rotator before_rotating=’من شکست میخورم ولی’ after_rotating=” interval=’3′ animation=’fade zoom’ margin=” margin_sync=’true’ tag=’h4′ size=” align=’left’ custom_title=’#d80808′ av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av_uid=’av-6wtq0r’ admin_preview_bg=”] [av_rotator_item title=’تسلیم نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#14c9bd’ av_uid=’av-6gdy0b’] [av_rotator_item title=’نا امید نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#ed5425′ av_uid=’av-3ie56j’] [av_rotator_item title=’بی خیال نمیشم’ link=” linktarget=” custom_title=’#2add1a’ av_uid=’av-2s8557′] [/av_headline_rotator] [av_magazine link=’category,102,34′ items=’6′ offset=’34’ tabs=’aviaTBtabs’ thumbnails=’aviaTBthumbnails’ heading=” heading_link=’manually,http://’ heading_color=’theme-color’ heading_custom_color=’#ffffff’ first_big_pos=’top’ av_uid=’av-2v8dqh’ admin_preview_bg=”] [av_blog blog_type=’posts’ categories=’34’ link=’category’ blog_style=’single-big’ columns=’3′ contents=’excerpt’ content_length=’content’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ items=’3′ offset=’0′ paginate=’yes’ conditional=” av_uid=’av-4xvpex’] [av_postslider link=’category,34′ wc_prod_visible=” prod_order_by=” prod_order=” columns=’3′ items=’9′ offset=’0′ contents=’title_read_more’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ autoplay=’yes’ interval=’5′ av_uid=’av-2okyrd’]

بازدیدها: 1

نوشته های مشابه